פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

מעצב אפליקציות מקצועי

איך עובד מעצב אפליקציות מוביל בישראל?

מעצב אפליקציות מצליח בישראל הוא בדרך כלל הצעיר בעל הניסיון הראשון במובייל. מעצבי אפליקציות מוצלחים הם אלה שמצליחים להפוך רעיון גדול לכפתור אחד קטן ויעיל. לא פשוט להפוך צרכים אנושיים לפעולות דיגיטליות פשוטות ועל כך, הם זוכים להערכה. אף על פי שלשוק לא חסרים מעצבי אפליקציות, מעצב אפליקציות טוב הוא מראה נדיר.

מה זו אפליקציית "צבע אדום"?

בין שלל הצרכים האנושיים נכלל הצורך בביטחון. בשונה ממדינות שלוות בעולם, אזרחים ישראלים בעלי מודעות וצורך גבוה יותר במוצרים ושירותים הקשורים בביטחון. זיהוי צורך ואספקת פיתרון יצירתי ונגיש הוא אחד הדרכים "לשחק אותה על בטוח". לא יודעים לאן לרוץ כשנשמעת האזעקה? רוצים לשלוח אות מצוקה במקרה חירום לכוחות הביטחון או איתות הרגעה לבני משפחה? צורך אנושי שהופך לכפתור דיגיטלי. דוגמה טובה לצרוך שהופך לאפליקציה הוא אולי האפליקציה החשובה ביותר לזמנים של חוסר ביטחון, שיכולה לעשות את כל ההבדל ולספק עוד כמה שניות חשובות כדי להגיע למרחב מוגן. באמצעות "צבע אדום" תזכו להתרעה מיידית על הפעלת האזעקה שמעידה על שיגור רקטה. ניתן לבחור לקבל התרעות לפי אזור מסוים, לכוון את צליל ההתרעה ועוד. האפליקציה מופעלת ומתוחזקת על ידי מתנדבים.

מעצב אפליקציות - Dapps חברה לעיצוב אפליקציות

בין האפליקציות הקשורים לביטחון נמנים גם:

"רשימת מקלטים בת"א לפי מיקום" – כשמה כן היא (כרגע האפליקציה זמינה לאנדרואיד בלבד).

"כל המקלטים, בכל הארץ" – אפליקציה השואפת למפות בצורה מסודרת את כל המקלטים הציבוריים בארץ.

"Secure Spaces" – אפליקציה חינמית, שמאפשרת למשתמש לאתר במהירות את המרחב המוגן הקרוב ביותר תוך שהיא מאפשרת קבלת הוראות הגעה אליו (כרגע האפליקציה זמינה לאייפון בלבד) .

"Red Panic Button" – אפליקציה המאפשרת למשתמש לשלוח הודעות חירום, כולל מיקום מדויק על סמך GPS, לאנשי קשר נבחרים ב- SMS ובאימייל, לשגר בלחיצת כפתור שיחה למוקד חירום ולהפיץ הודעה מוגדרת מראש בטוויטר ובאימייל (כ- 10 שקלים לאייפון, חינם לאנדרואיד).

"PanicPro" – בדומה לאפליקציית "Red Panic Button" אבל מיועדת למשתמשי אייפון ואייפד בלבד.

"מגן דוד אדום" – האפליקציה הרשמית והחינמית של מד"א.

"היום שאחרי" – אפליקציה המציגה את כל הזכויות להן זכאים תושבי ישראל על רקע פגיעה כזו או אחרת כתוצאה ממפגע בטחוני.

איך הופכים צורך אנושי בסיסי לאפליקציה לנייד?

כמו הכל שוק, בהרבה מובנים העולם הדיגיטלי לא יוצא דופן. כל שעליך לעשות בתור יזם הוא לזהות צורך אנושי ולשאוף לספק את הפיתרון הטוב והפשוט ביותר לצרכן. דוגמה מעולה לצורך בן אלפי שנים הוא תקשורת בין בני אדם. הכירו את "לינגואלי" – אפליקציה חכמה ללימוד ושיפור שפות. חברת lingua.ly הישראלית מציעה מילון חכם למשתמשים, באמצעותו הם אוספים מילים חדשות מכל דף אינטרנט ברשת. שירות החברה קיים באמצעות אפליקציה לדפדפן "כרום" של גוגל וגם לאנדרואיד ובקרוב, גם לאייפון.

המלצות לעיצוב אפליקציות

  1. למכשירים הסולולארים (בעיקר מכשירי ה- SmartPhone) מגוון תכונות מובנות שמומלץ להתחשב בהן כדוגמת האפשרות להפעלת האפליקציה לרוחב המסך או לאורך המסך, מה קורה כאשר מתקבלת שיחה למשל?
  2. מומלץ מאד להימנע ככל שניתן מלהשתמש בגלילה. הסיבה – נוחות ונגישות. ידוע כי ביצועי הגלילה אינם נוחים למדי ולעיתים מידע אשר נחשף רק באמצעות גלילה עשוי לא להתגלות. במידה ואין מנוס מלהשתמש בגלילה, רצוי להדגיש את אפשרות הגלילה עבור המשתמש.
  3. מומלץ למשוך ולעודד את השימוש בפונקציות מתקדמות אשר יתכן והגישה אליהם איננה מוכרת לגולשים. לדוגמא, משתמשים רבים אינם מודעים לאפשרות המעבר בין מסכים שונים באמצעות מקשי החיצים במקלדת ובמידה ופעולה זו עשויה להיות אפקטיבית למשתמש מומלץ "להציף" אותה באמצעות רמזים חזותיים מגוונים.
  4. תוויות קצרים וממוקדי פעולה (לדוגמה במקום "האזן לשיר באמצעות הדפדפן…" פשוט רשום – "נגן"). ישנה חשיבות רבה לאפקטיביות בשטח המסך ובהנחיות לפעולה גבוהה באפליקציות סלולאריות על פני אפליקציות אינטרנט ואחרות.
  5. אחד ההבדלים המשמעותיים בין מכשיר סלולארי בעל מסך מגע ("Touch Screen") למכשיר סלולרי ללא מסך מגע הנו אופן הניווט. הדגשת התוכן שעליו ממוקדים מאפשר למשתמש להבחין באפשרות בנבחרה ולהתמקד בה ולבצע פעולות שונות הרלוונטיות אליה או לנווט לתוכן נוסף המוצג במסך.
  6. מומלץ לשלב מנגנוני התאמה אישית באפליקציה אשר יקלו על המשתמש להשיג את מבוקשו – במילה אחת "נגישות". ניתן לבצע זאת באמצעות למידת תבניות הפעולה המרכזיות של הגולש ושילוב מנוע המלצות וכן באמצעות מסך הגדרות שמאפשר למשתמש להגדיר את העדפותיו ואת אופן תיפקוד האפליקציה הרצוי מבחינתו.
  7. כבר ידוע לרוב שמילוי טפסים באמצעות אפליקצייה סלולארית אינו נוח ולכן ישנה חשיבות רבה בתכנון נכון של עיצוב תהליך מילוי טופס. יש לבחור בקפידה אילו שדות באמת נדרשים בעת מילוי הטופס ולהחליט האם ליישמו על פני עמוד נגלל או באמצעות אשף מילוי אשר מעביר את הגולש בין מסכים שונים בהתאם לשלבי מילוי הטופס. גם כאן, חשיבות עליונה על נגישות ועיצוב.

כתבת Themarker – המדריך המלא למפתח האפליקציות הטרי"החלום להתעשר בקלות ובמהירות בזכות רעיון קטן ומבריק, שאף אחד לא חשב עליו קודם, מפרנס תעשיית ענק של מפתחי אפליקציות ברחבי העולם ■ לא פלא שישראל חובבת האקזיטים והיזמות נהפכת למעצמה בתחום, אבל הדרך לאנגרי בירדז רצופה במכשולים וחזירים שמנים"

בברכה,
צוות Dapps

תגיות:  מעצב אפליקציות לאייפון, מעצב אפליקציות, מעצב אפליקציות לאנדרואיד, מעצב אפליקציות מובייל