פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

jailbreak

מיליוני אנשים בחרו לפרוץ את האייפון שלהם, לא תאמינו מה קרה אחרי הפריצה (jailbreak)

מספר רב של משתמשי iPhone מגדירים מחדש את מערך האבטחה של אפל על מנת לאפשר למכשירם לפעול בחו"ל או הפעלת אפליקציות שאינן מורשות על ידי חברת אפל. כינוי ההגדרות המחודש או הפריצה, מכונה "Jailbreak" (רמיזה ל"בריחה מכלא"), אך התהליך משאיר את מכשירי האייפון בסיכון גבוה ביותר להאקרים. jailbreak יעניק לכם התקנת יישום של CYDIA שהוא החיבור הישיר שלכם לעולם הפרוץ של אפליקציות בחינם גם כן כאלו שתמצאו ב-APP STORE בתשלום. מיותר לציין שהפריצה אינה מקובלת ועלולה להזיק לאיכות הביצועים של עיבוד הנתונים, מה שמתרחש בעצם בפועל הוא החלפת תוכנת המכשיר ( Firmware iOS) בזאת שתכננו האקרים להפעלת ישומים שניתנים להתקנה על גבי המכשיר ללא App Store.

 jailbreak Firmware iOS

חוקרים מחברת האבטחה הרשתית 'Palo Alto Networks' וקבוצת הטכנולוגיה הסינית 'WeipTech' גילו את גניבת החשבונות הגדולה ביותר שידעה אפל. למעלה מ- 225,000 חשבונות אפל נגנבו לאחרונה באמצעות תוכנה זדונית(Malware). הגניבה מתבצעת דרך תוכנת iOS זדונית שכונתה "KeyRider", ששמה לה למטרה מכשירי iOS פרוצים בעזרת Jailbreak. 'Cydia' היא תוכנת אפליקציה עבור iOS, המאפשרת למשתמשים את השליטה על מכשירם והפעלת חבילות תוכנה על גבי מכשיר האפל הפרוץ שלהם. 'KeyRider' מפוזר באמצעות מאגרי Cydia בסין, כך שמרבית קורבנות החשבונות שנפרצו הם סינים. עם זאת, משתמשים ברוסיה, צרפת, יפן, ארה"ב גרמניה, בריטניה, אוסטרליה, ישראל, איטליה, ספרד, סינגפור, ודרום קוריאה נפגעו גם כן.

מערכת Cydia מאפשרת פונקציות הורדה נוספות שמעניקות למשתמשים את החופש להתאים אישית גופני מערכת וגישה טובה יותר לקלט בשפה הסינית. היא גם יכולה לסייע בשמירה קלה יותר של תמונות בהזנת אינסטגרם. על פי אתר האינטרנט של חברת Palo Neto, "התוכנה הזדונית גונבת את שמות חשבונות המשתמשים, סיסמאות והזהות הייחודית של המכשיר על ידי יירוט תעבורת iTunes. תוכנת ההאקרים 'KeyRaider' גונבת תעודות זהות הודעות אפל ומפתחות פרטיים, גונבת ומשתפת מידע על רכישות, ומשביתה פונקציות פתיחה מקומית ומרוחקת באייפונים ואייפדים." מוערך שכ- 20,000 חוטפי מערכות נמצאו משתמשים במידע הגנוב להורדת אפליקציות וניהול רכישות כוזבות. הקורבנות דיווחו על פעילות חשודה בהיסטוריית הרכישות שלהם.

דובר אפל, ריאן ג'יימס, מזהיר משתמשים שהשימוש בכלי Jailbreak רק יגדיל את חשיפת מכשיר האייפון שלהם להאקרים. 

"להגנה על המשתמשים שלנו מפני תוכנות Malware, אנו נוצרים את תוכן App store ומבטיחים שכל האפליקציות עונות על הנחיות המפתחים שלנו," ציין הדובר. "הסוגיה המדוברת לא רק משפיעה על מי שביצע jailbreak על מכשירו, אלא גם על מי שהוריד malware ממקורות לא מהימנים." בינתיים, גאנג לו, בלוגר סיני עבור 'TechNode', מתייחס לדברי אפל ומגן על פריצת המכשירים בעזרת jailbreak במיוחד בסין, ומציע שהחוויה האחרונה היא הזדמנות לביצוע שינויים הדרושים עבור משתמשים סיניים. "ברצינות, לא מדובר רק בהורדה חינם של אפליקציות באופן פיראטי," מסביר הבלוגר. "בסין, אנחנו זקוקים להתקשרות jailbreak כיוון שהקישור ל app Store של אפל הוא איטי באופן מזעזע." כמו כן מוסיף הבלוגר, "שיטת ברירת המחדל של הקלט הסיני קשה לשימוש, אני פשוט שונא להשתמש בשיטת קלט ברירת המחדל בסינית. המעבר בין סינית לאנגלית כל כך לא נוח עבור משתמשים, כמו כן אוצר המילים הסיני מוגבל מאוד." כידוע, רשתות התקשורת מנוהלות בכבדות על ידי הממשל הסיני ורבים רומזים על כך שבהעדר השליטה האדוקה, הרשת משתחרר ותאפשר לחופש מידע והתייעלות.