פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

css

מה זה CSS?

יתכן וכבר שמעתם על CSS מבלי לדעת באמת מה זה אומר.

CSS הוא למעשה ראשי תיבות של סגנון גליונות מדורג, או באנגלית: Cascading Style Sheets.

מה ניתן לעשות בעזרת CSS?

CSS הוא שפה שמגדירה את סגנון פריסת מסמכי HTML. למשל, CSS מכסה גופנים, צבעים, קווים, שוליים, רוחב, גובה, תמונות רקע, אופציות מתקדמות ועוד.

ניתן לעשות שימוש (לקוי) ב- HTML לצרכי הוספה ופריסה של אתרים. אולם שפת CSS מציעה אפשרויות רבות, מדויקות ומתוחכמות יותר. שפת CSS נתמכת על ידי כל סוגי הדפדפנים כיום.

שפת תכנות אפליקציות css

מה ההבדל בין שפת CSS לשפת HTML?

בשפת HTML נעשה שימוש עבור מבנה של תוכן. CSS לעומת זאת הוא שפה המשמשת לצרכי עיצוב תוכן ומבנה. נכון, נשמע מעט טכני ומבלבל, אבל אנא המשיכו בקריאה, הכל יתבהר בהמשך.

בימים ההם, כשמדונה הייתה "Like a virgin" ואדם גדול בשם טים ברנרס-לי ייעל את האינטרנט לשימוש חופשי עולמי, שפת תכנות HTML שומשה לצורך הוספת מבנה לטקסט בלבד. מחבר, או עורך, יכל לסמן את הטקסט שלו בהצהרה "זו כותרת", או "זהו סעיף", על ידי שימוש בתגי HTML כגון <h1> ו- <p>.

בעוד האינטרנט צבר פופולריות, מהנדסים, מעצבי אתרים ומפתחי Web החלו לחפש אפשרויות הוספת פריסה למסמכים מקוונים (Online). כדי לענות על הדרישה, ספקי הדפדפן (בזמנו מיקרוסופט ונטסקייפ) המציאו תגי HTML חדשים כגון <font> שהיו שונים מתגי HTML המקוריים בכך שהגדירה פריסה – לא מבנה.

כמו כן, ההתקדמות הובילה לסיטואציות בהן נעשה שימוש לקוי בתגי מבנה מקוריים כמו <table> לצורך פריסת דפים במקום מבנה עבור טקסט. תגי פריסה רבים כגון <blink> נתמכו על ידי סוג דפדפן אחד. "תצטרך דפדפן X כדי להציג דף זה" הפך להצהרה משותפת בלא מעט אתרי אינטרנט.

CSS הומצא כדי לתקן את המצב עבור מעצבי אתרים, על ידי הענקת הזדמנויות פריסה מתוחכמות שנתמכות על ידי כל הדפדפנים. במקביל, השפה למעשה מפרידה בין סגנון הצגת הדפים לתוכן עצמו, מה שהופך את תחזוקת האתר לקלה ונוחה יותר.

מהן יתרונות CSS?

ניתן בהחלט לומר ששפת CSS הייתה מהפכה בעולם עיצוב האתרים. היתרונות המוחשיים של CSS הם:

  • שליטה בפריסת מסמכים רבים מגיליון אחד בודד.
  • שליטה מדויקת יותר של הפריסה.
  • יישום סגנונות פריסה שונים עבור סוגי מדיה שונים (צגי מחשב, טלפונים סלולרים, דפוס וכו').
  • טכניקות מתקדמות ומתוחכמות לעיצוב דפי אינטרנט.

מה זה CSS3 \ HTML5?

שפות תכנות מתקדמות אשר סחפו את האינטרנט בסערה בשנתיים האחרונות. לפניהם, היו הרבה סמנטיקות שונות באופן בו היה צפוי ממעצבי אתרים לפתח דפים. השפות החדשות CSS3 ו- HTML5 הביאו עימן שורה ארוכה של תמיכה מדהימה כגון תקשורת אלטרנטיבית, תגי XML, ומאפייני קלט מתקדמות בעזרתן יכולים מעצבי Web להשיג תכונות חלומיות כמו אנימציה ועוד.

המשך גלישה מהנה, צוות Dapps.