פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

מי הם מפתחי אפליקציות?

 זקוקים לייעוץ?  מלאו פרטי התקשרות לקבלת ייעוץ חינם!

  שם

  ☎ טלפון

  ✉ אימייל

  *לא יעשה שימוש כלשהו בכתובת הדוא"ל או הטלפון

  Dapps – הבית של מפתחי האפליקציות!

  Dapps גאה להציג מגוון רחב של פתרונות כוללים עיצוב, פיתוח ואפיון חוויית משתמש לאפליקציות לעסקים מוסדות ופרטים שמעוניינים לרכוב על גל ההצלחה של עולם המובייל!
  חברתנו מתמחה בפיתוח אפליקציות משחקים, פיתוח אפליקציות לכנסים, פיתוח אפליקציות חברתיות, פיתוח אפליקציות מונחות מיקום (Mobile GPS), פיתוח אפליקציות לארגונים ומוסדות. 
  Dapps מלווה את כל שלבי פיתוח האפליקציה משלב האפיון, פיתוח ועד העלאה לאפסטור,  או לפיתוח לאנדרואיד מכוון ל-Google Play.

  פיתוח אפליקציות

  מי הם מפתחי אפליקציות?

  מפתח האפליקציה הוא האדם (החברה) החשוב במערך הפיתוח ומימוש האפליקציה שלך. מפתחי אפליקציות הם רבים וכללם מחזיקים מחזיקים בגישות שונות לכתיבה ועיצוב אפליקציות ואתרים סלולאריים. עולם האפליקציות משרת את המגזר העסקי בצורה יוצאת דופן היום יותר מתמיד. כיום, כל חברה קמעונאית או כזו המציעה שירות אחר יודעת שקשה מאד עד בלתי אפשרי לקיים דו "שיח ישיר" עם הלקוח מבלי להנגיש את אתר האינטרנט של החברה באמצעות גישה נוחה לסמארטפונים.

  כמה טיפים ממפתחי האפליקציות שלנו

  בישראל פועלים כ- 3,000 מפתחי אפליקציות עצמאיים. הצלחת אפליקציות כמו ווייז, כמו גם קלות הפיתוח והעלויות הנמוכות, דוחפים מתכנתים צעירים לנסות להפוך רעיון למוצר. אלא שאז רק מתחילה העבודה הקשה. משפט ידוע שראוי לשנן: "יש המון מפתחי אפליקציות בשוק אבל אין הרבה מפתחי אפליקציות". פיתוח אפליקציות דורש המון ידע מקצועי וניסיון בתכנות ברמה הגבוהה ביותר על מנת להבטיח סיכויי הצלחה בשיווק האפליקציה. אם לא די בכך, גם אם הפיתוח והעיצוב יהיו ברמה הגבוהה ביותר, היחודיות שברעיון האפליקציה משחק קלף חשוב בהצלחתה.

   

  מי האנשים שמאחורי הפיתוח?

  הגיל הממוצע למפתח הוא 33, רוב הסיכויים שיש לו רקע כלשהו בפיתוח, ו–95% סיכוי שהוא גבר – הנתונים הם פרי מחקר שערכה גוגל ישראל, שהוצגו בכנס למפתחי אפליקציות במשרדי גוגל בתל אביב. לפי נתוני גוגל, מספר מפתחי האפליקציות בישראל הוא בין 2,000 ל–3,000. 62% מהיזמים בתחום הם מפתחים במקצועם. 38% הם בעלי רקע עבר ביזמות עסקית, כ- 30% באים מתחום הפיתוח העסקי, 25% מתחום השיווק, 12% מתחום המכירות, 7% מתחום הקריאייטיב, 5% מתחום ניהול המוצר – ו–7% מתחומים אחרים.

  מה הבסיס שחשוב לדעת כשמדובר במפתחי אפליקציות?

  אם רוצים לתמצת את תהליך הפיתוח, ניתן להסתכל על התהליך מזוית שמחולקת לשני חלקים עיקריים, הצד של הלקוח (client) והצד של השרת (server). באופן השטחי והמופשט ביותר:מפתחי אפליקציות לאנדרואיד ואייפון - תמונה להמחשה

  השרת (Server) – הוא למעשה קוד תוכנה שרץ ברשת האינטרנט. לרוב, צד זה מנהל את בסיס הנתונים ואחראי לאגירתם כמו גם לספק פלטפורמה לתקשורת עם מכשירים אחרים כאשר מדובר על אפליקציית רשת.

  הלקוח (Client) – כאן הכוונה היא לקוד תוכנה שרץ על המכשיר עצמו באופן מקומי. כאשר מכשירנו נאלץ לתקשר עם העולם החיצוני, קרי, האינטרנט, הוא עושה זאת בדרך כלל עלי ידי פניה לצד השרת.

  מה שחשוב להבין הוא האם האפליקציה שלך משתמשת בצד הלקוח ו/או בצד השרת ולודא שאתה בוחר במפתח אפליקציות שיכול לספק עבורך מענה מלא לצרכים שלך ושל האפליקציות שלך.

  מה עוד חשוב לדעת ולהפנים לפני התחלת תהליך הפיתוח?

  • "שני שלישים ממפתחי האפליקציות בישראל לא יודעים כמה להוציא על יוזר אקוויזישן ולתרגם את האפליקציה להכנסות. זה מבהיל את תעשית ההון סיכון", אומר גדי רויז, ראש תחום טכנולוגיה בגוגל ישראל. מבצעי המחקר הם חברת המחקר הישראלית Meidata, בשיתוף עם Mobile Monday Tel Aviv.
  • מחזור חיים של אפליקציה אמנם קצר יותר מזה של תוכנת מחשב, אך מחזור החיים הזה גם נובע מכך שהמפתחים לא משקיעים בפרסום ולא בשמירה על המשתמש לאחר ההשקה", אומר רויז. "בנוסף, חברות שמפתחות אפליקציה לאו דווקא מפתחות אפליקציה אחת. הן נהפכות לבתי תוכנה שעוברים לכותר הבא ולתחום הבא".
  • עוד מוסיף מר. גדי רויז "כבר כיום, רוב מוחלט של החברות המפתחות כוללות יותר מאדם אחד, אבל זו עדיין חברה שעובדת בצורה רזה יותר, בלי מקורות מימון, ועם המון אי ודאות לגבי המוצר הבא ומקור ההכנסות. חלק מההתבגרות של התעשייה הוא להבין שמחזור חיים של אפליקציה הוא לא כמו עקומת פעמון, עם עלייה וצלילה, אלא שאפשר להמשיך ולהפיק רווחים מהמוצר".

  איך מתמחרים את העלות שגובים מפתחי אפליקציות?

  על מה בעצם משלמים כשמזמינים פיתוח אפליקציה? זו שאלה לגיטימית ששואל את עצמו כל אדם בר דעת וננסה לענות על השאלה בקצרה אף על פי שהתשובה כוללת מרכיבים רבים.
  נחלק את התשובה ל-2 חלקים, באופן המופשט ביותר שניתן:

  1. תכנות האפליקציה
  2. כל היתר

  ההגדרה "פיתוח אפליקציה" יכולה לכלול אינספור אלמנטים בהם גם אלמנטים של תכנות. לצורך העניין, נגדיר את הפיתוח כ"תכנות" על מנת לא לבלבל בין אלמנט התכנות ליתר. לדוגמה, ב"יתר" הכוונה ל- עיצוב האפליקציה שנעשית על ידי מעצבים מקצועיים בתחום ממשקי משתמש וחווית משתמש. המעצבים הם אמנם חלק מתהליך הפיתוח אך אינם חלק מתהליך התכנות. כנ"ל לגבי בדיקת תקינות, הנגשת האפליקציה לחנויות, תהליכי אפיון ועוד. תהליכים אלו הם חלק אינטגרלי אלמנטרי בתהליך הפיתוח אך אינם נכללים תחת ההגדרה "תכנות".

  כיוון שליבת הפיתוח כוללת תכנות, חשוב להבדיל ולהבחין בין התהליכים על מנת להבין ממה בנויה הצעת המחיר. מיותר לציין שתהליך התכנות הוא תהליך חשוב אם לא החשוב ביותר. כמו כן, חשוב להבין שהשוק, רווי "מתכנתים" ככל שיהיה, לוקה בחסר כשזה נוגע למתכנתים מקצועיים ומנוסים – לא כל בוגר קורס תכנות יכול לשאת את התואר "מתכנת מקצועי".
  באופן כללי, כ-50% מעלות פיתוח האפליקציה מורכב מתהליך התכנות שלה בלבד. מתכנת טוב עולה לא מעט כסף הודות למחסור מתכנתים טובים בשוק, במידה ומדובר בחברה מקצועית שמכבדת את עצמה כמובן. יתר האלמנטים שכוללים עיצוב ואפיון, משלימים את שאר העלות וגם כאן, חשוב לציין שחברה שמכבדת את עצמה ואת לקוחותיה, תשקיע בבעלי מקצוע מוערכים ומקצועיים בתחומם.

  כמה זמן לוקח לפתח אפליקציה?

  פיתוח אפליקציה בסיסית בשיטת Appli, לוקח כ 30 ימי עסקים, בממוצע, עבור אפליקציה בסיסית. רוב פיתוחי האפליקציות לוקחות בין 3 חודשים לחצי שנה ובמקרים חריגים אף יותר. יש לקחת בחשבון, שהעלאת האפליקציה לחניות האפליקציות ובדגש על ה appstore של apple עלולה לקחת זמן ממושך שאינו תלוי במפתח האפליקציה. במקרים רבים, הלקוח הוא שמעכב את פיתוח האפליקציה בצמתי החלטות רבים ובהעברת החומר לחברה המפתחת. אין בנאמר "להאשים" את הלקוח אבל רצוי להבין שהפיתוח עלול לקחת זמן ושעל מנת שהעבודה תעשה בצורה הטובה והמהירה ביותר, נדרש שיתוף פעולה מהיר וענייני בין המפתח ללקוח.

  בהצלחה והמשך גלישה נעימה,
  צוות Dapps

  כתבת Ynet – הדרכה נכונה היתה יכולה להציל מאות: "גדי רויז, מייסד הסטארט-אפ MentorWave, תירגם את מראות הזוועה של ה-11 בספטמבר לתוכנת הדרכה לשוכני מגדלים על דרכי מילוט בזמן אסון. בשיחה עם ynet הוא מספר שהתוכנה בשלבי פיתוח מתקדמים ושיש כבר כמה ארגונים שהזמינו את המערכת."

  תגיות: Apple ,App Store, פיתוח אפליקציות משחקים | Analytics ליישומים לנייד | פיתוח למובייל | Objective-C | פיתוח תוכנה | מפתחי אפליקציותשימושיים | בניית אפליקציות | פיתוח אפליקציות | חברה לפיתוח אפליקציות

  ⇜ זקוקים לייעוץ?

  ⇜ מלאו פרטי התקשרות וצוות המפתחים שלנו כבר אצור אתכם קשר

   שם

   ☎ טלפון

   ✉ אימייל

   *לא יעשה שימוש כלשהו בכתובת הדוא"ל או הטלפון

   פיתוח אפליקציות