פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

Analytics ליישומים לנייד

מהו כלי Analytics?

כשהאינטרנט נחשף לשימוש הפרטי לראשונה, הגישה אליו הייתה באמצעות טכנולוגיה מסורבלת למדיי, מחשב נייח וככל הנראה מסך CRT. כיום, ניתן להתחבר לרשת האינטרנט בעזרת שורה של מכשירים החל ממסכי טלויזיה (SmartTV), מכשירי טלפון ניידים, קונסולות משחקים ועוד. המחשב הנייח מתחיל לצבור אבק בעוד יותר ויותר אנשים מוצאים את הנוחות בגישה לאינטרנט באמצעות מכשירים ניידים.

לכן, חשוב מאוד לודא כי אתר האינטרנט שלכם מתפקד כראוי בדפדפן מגוון המכשירים הניידים. אין מקום טוב יותר לבדוק זאת מאשר כלי Analytics ליישומים לניידים (אנליטיקס).

ניתן למצוא את הדו"ח עבור מכשירי מובייל ב- Google Analytics תחת לשונית "קהל" ומכיל שני דוחות עיקריים; סקירה כללית ומכשירים. הסקירה הכללית עושה בדיוק את מה שהיא מרמזת ומספקת סיכום נתונים המחולקים למחשבים, מכשירים סלולריים וטאבלטים. בדו"ח המכשירים, ניתן למצוא מגוון דוחות מפורטים נוספים אודות המכשירים הסלולריים בהם השתמשו אנשים לצפות באתר האינטרנט שלכם.

App_Analytics

מה זה Analytics ליישומים לנייד?

בדומה לכלי שמספק דוחות על פעילויות גולשים באתר אינטרנט ספציפי, הצורך במעקב אחר ההתפתחות השיווקית של אפליקציות, דחפה ליצירת כלי ניתוח וסקירה ייעודיים עבור אפליקציות למובייל. בין שלל הכלים שמספקים דו"ח וסקירות מפורטות נכללים Analytics ליישומים לנייד של גוגל, appseelocalyticsmobileapptrackingflurry ועוד.

אם כך, כיצד עוזרים כלי האנליטיקס למפתחי אפליקציות?

גלו משתמשים חדשים ורלוונטיים

הדרך הטובה ביותר להרחיב את בסיס המשתמשים הניידים של חברה היא לדעת מי משתמש באפליקציה שלה בזמן נתון, על גבי איזה מכשיר מובייל ומהיכן המשתמש. Analytics ליישומים לנייד מבהיר את השאלות בעזרת דיווחים כמו מקורות תנועה, ואינטגרציית גוגל פליי (Google Play) שמראה מה משך משתמשים לאפליקציה. תוכלו לראות היכן למקם את המשאבים שלרשותכם על מנת למשוך יותר משתמשים בהם אתם מעוניינים.

אינטראקציה

משתמשים "חד-פעמיים" לא יאפשרו לאפליקציה לשגשג. Analytics ליישומים לנייד משתמש בדיווח בזמן אמת על מנת להראות לבעלי האפליקציה מי משתמש בה. תכונות התנהגותיות כמו זרימה ויזואלית ומעקב אחר אירועים עוזרים להראות היכן בדיוק במסך נקטו המשתמשים פעולה, השהו את השימוש או נעלמו. כמו כן, ניתן לבדוק תדירויות ביקור ועל סמך הדוחות לסקור סיבות לקריסות אפשריות על מנת לשנות מגמות וחריגות תפעול.

מדידת השפעה

מטרות שולטות בענף פיתוח אפליקציות למובייל. Analytics ליישומים לנייד עוזר לקבוע ולעקוב אחר יעדים מוגדרים כגון: רכישות, קליקים או זמן שימוש באפליקציה. כלי אנליטיקס רבים עוזרים לעקוב אחר מסחר אלקטרוני של מוצרים אמיתיים או וירטואלים, כך שניתן לראות לא רק את המוצרים הנמכרים מדי יום ביומו, אלא את מכלול אורך החיים של מגמה ספציפית.

כלי לניתוח ADmob

Analytics ליישומים לנייד של חברת גוגל מזמינה מפתחי אפליקציות להשתמש בכלי חדש שנקרא ADmob. הכלי אפשר למפתחים להפיק רווחים, לקדם ולנתח במקום אחד. תגית ה- ADmob מציגה מדדי שימוש, קידום ומטריצות מפורטות, בעוד תגית האנליזה מפיקה דוחות עבור על אחת מהפאליקציות, כולל הצלבת נתונים למדידת סך כל הביצועים של העסק (במידה וברשותו מספר אפליקציות). בין אם המפתח משתמש ב-  Google Analytics או ADmob, הוא יוכל למצוא את כל הנתונים הדרושים ולהחליף בין כלי הניתוח והסקירה בכל עת.

localytics

appsee

flurry

mobile-app-tracking