פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

שרת ענן פיתוח אפליקציות – centos linux

מהי גרסת CentOS Linux?

גרסה חינמית זו של Linux (לינוקס) פותחה ע"י חברת Red Hat האמריקאית ונחשבת לגרסה הפופולרית ביותר עבור אירוח אתרים באינטרנט, בעיקר לעסקים קטנים. כצפוי עם שירותים חינמיים, ל- CentOS אין צוות תמיכה או עדכוני Bugs ("באגים"). לכן, במידה והנך מתכוון לבחור ב- CentOS עבור הפרוייקט הבא שלך, כדאי שתדע כמה דברים אודות השימוש ב- CentOS Linux.

מהם המאפיינים של מערכת ההפעלה לינוקס ומי בכלל צריך את זה?

באופן כללי, מדובר במערכת הפעלה חינמית שבעבר הלא כל כך רחוק הייתה ידועה כמערכת לא ידידותית כל כך למשתמש בלשון המעטה. הפיכתה של המערכת לידידותית יותר בשנים האחרונות, העינקו לה נקודות זכות רבות בקרב משתמשים רבים ועוצמה רבה אל מול מערכת וינדוס (Windows).

CentOS Linux – שרת ענן לאחסון אתרים

שימוש והפעלה של יישומים לפיתוח

מדובר במערכת מודולרית מתקדמת ברמות האבטחה עבור אתרי אינטרנט ומשמשת להפעלת יישומים מתקדמים, אולם חשוב לא לטעות ולהניח שמדובר במערכת קלה לתפעול. הקמת CentOS Linux על גבי השרת היא רק שלב הליבה של המערכת כולה, ועליה תאלצו להתקין או להריץ יישומים לפי הצורך. למשל, במידה ותזדקקו ל-  MySQL DB, תזדקקו לעזרתו של תוסף שמקנה הרשאות בעלים עבור שימוש מסד נתונים במערכת CMS כגון וורדפרס.

חבילת יישומי Open Office – אובונטו (ubuntu)

אובונטו הינה חבילת יישומי משרד הכוללת מעבד תמלילים. ייעודה העיקרי של התוכנה הוא פיתוח ועיצוב מצגות (בדומה ל- PowerPoint של מיקרוסופט), שבשונה ממיקרוסופט, מציעה את החבילה החינם. המעבר מפאוורפוינט לאובונטו עשוי להוות אתגר לא קטן עבור המשתמש הודות לאופי התפעול השונה מזה של מיקרוסופט המתחרה.

אבטחה

במידה והנכם מחפשים מערכת מאובטחת, אין ספק שלינוקס הינה המערכת עבורכם. חשוב לזכור שמפגעי וירוסים מכוונים בדרך כלל לשרתים ולא למחשבים אישיים. אי לכך, המערכת מאפשרת רמת הצפנה גבוהה ביותר של תיקיות – בהרבה מזו המוצעת ע"י מיקרוסופט בסביבת וינדוס. כמערכת מאובטחת, ניתן לגבות ולהצפין את המידע ולישון בראש שקט.

קוד פתוח

במידה והנכם מפתחי .NET, תשמחו לגלות שלינוקס מכילה כלי פיתוח עבור מערכות שונות, ושניתן אפילו להריץ מערכת וינדוס וירטואלית על גביה לצרכי בדיקות תוכנה שונות, מעקבים ואנליזות ביצועי היישום. במידה והנכם מריצים קוד, תוכלו להריץ על גבי לינוקס מערכות בדיקה וירטואליות.

עלויות

עלויות השכרת שרת וירטואלי ("Cloud Web Hosting") נחשבות לזולות ביותר בשוק כיום. עם זאת, ראוי לציין שהודות ועלויות המימון נמוכות מאוד, יש לזה מחיר – המערכת אינה מחוברת לשירות תמיכה, כך שאחריות התפעול ואבטחת השרת בידי המשתמש. על כן, מדובר בחיסרון קל עבור משתמשים, שאינם מפתחים, לתחזוקה וניהול שוטפים של שרת האחסון.

המשך גלישה נעימה, צוות Dapps