פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

פיתוח אפליקציות משחקים

אין ספק ש'אנגרי בירדס' (באנגלית: 'Angry Birds'), אפליקצית המשחק שגרפה למעלה ממיליארד דולר וממכרת בצורה בלתי רגילה, הפכה לאחרונה לתופעה תרבותית. אנשים בוגרים חווים אובססיה למשחק ומתקשים להתנתק ממנו ברגע שמתחילים לשחק. כמובן, יש לא מעט כסף שניתן לעשות בפיתוח אפליקציות למובייל, אז זה הגיוני מאוד שאנשים רבים ירצו להיכנס לעולם פיתוח האפליקציות. אם ניקח זאת צעד אחד קדימה, לא מעט לקוחות פנו אלינו ושאלו לא רק כיצד הם יכולים לפתח אפליקצית משחקים כמו 'Angry Birds', אלא איך הם יכולים להיכנס לעולם ולהתחרות. אם אתם יכולים לפנות מעט זמן ויש בכם את הסבלנות ללמוד את הבסיס של פיתוח אפליקציות, תוכלו בקלות יחסית להכניס 100,000 ש"ח של הכנסה נוספת בשנה. אנשים רבים פשוט נהנים מאתגר הפיתוח והיצירה, בעוד אנשים אחרים נכנסים למשחק לצרכי הרווח הכספי. כשחושבים על כמות האנשים שמחפשים אפליקציות משחקים ביממה, במהרה ניתן להבין את כמות הכסף שנערם אם תצליחו לפתח אפליקציה פופולרית. אפליקציות משחקים מציעים מפלט משעשע מתלאות היום-יום של שגרת החיים.

פיתוח אפליקציות משחקים

העתקת היגיון של משחקים ויצירת רעיונות מקוריים

דבר נוסף שיש להיזהר ממנו הוא לא להעתיק רעיון של מישהו אחר שלא בידיעה. למשל, אל תחליפו את הציפורים במשחק 'Angry Birds' עם קופים או משהו בסגנון. נסו להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסה. ודאו שהרעיון שלכם לא מסובך ומורכב עד כדי כך שהלקוח הממוצע לא יבין את המשחק. אתם רוצים משהו מושך ושיווקי ולא משחק שרק מדעני טילים מסוגלים להבין. המשחק 'Angry Birds' יצא לראשונה לשוק עם מבנה משחק כללי, פחות הסתמך על הצד הקריאטיבי והתמקד בעיקר על חווית המשתמש – תהיו יצירתיים בעיצוב המשחק כך שאנשים יחזרו ויצטרכו לפתח מיומנות שדורשת ניסיון וזמן משחק. אם אתם רציניים לגבי פיתוח אפליקציה, כנראה שתצטרכו להשקיע במחשב מקינטוש ('Mac'). כיוון שאייפון הוא מוצר של אפל, הוא משתמש בוריאציה של מערכת ההפעלה של Mac OS. כיוון שכלי הפיתוח לאפליקציות של אייפון נגישים עבור משתמשי Mac בלבד, תזדקקו למחשב Mac כדי להיכנס לחנות iTunes של אפל. השימוש ב- SDK (ראשי תיבות: "Software Development Kit" – ערכת פיתוח תוכנה) על גבי מחשב PC רגיל לעומת מחשב מקינטוש פשוט לא זהה, הממשק והמבנה הכללי איטיים והאינטגרציה.. טוב.. מוזרה.

רישום כמפתח אפליקציות

השלב הבא בתהליך הוא רישום כמפתח Apple. על מנת לעבוד עם SDK ו- iTunes Connect, תצטרכו להירשם כמפתחי אפל. ניתן להירשם בחינם על ידי מילוי פרטים ואישור תנאי ההסכם. באזור הפיתוח של אתר Apple, ניתן למצוא המון מידע שימושי שידריך אותך כמפתח מתחיל בכל נושא פיתוח אפליקציות באופן כללי ופיתוח אפליקציות משחקים בפרט. כמו כן, ניתן למצוא כלי פיתוח עבור iPad, iPod Touch ו- iPhone כולל כלי לבניית ממשק וסימולטור iOS. הממשק יבקש מכם את שם החברה שלכם ומספר EIN (מספר משתמש שיונפק). נקודה שחשוב לציין היא שברגע שתסיימו עם כל ההגדרות והרישום, לא ניתן לשנות פרטים, אז ודאו שאתם מבצעים הכל כראוי ובחרו את שם המשתמש הנכון. מדריך התכנות של iOS מבהיר כיצד ליישם את תכונות ה- iPad באפליקציה שלכם. תוכלו להשתמש גם בממשק 'iOS Human' שיעזור לכם לתכנן חווית משתמש טובה יותר. כמו כן, במדריך ניתן למצוא שלל של דוגמאות קידוד שמטרתן לעזור לכם להבין כיצד לבנות אפליקציה עם הטכנולוגיה. מדובר בשיפור עצום מאז שחרור מערכת התכנות הקודמת של Apple, שממש מאפשר הגדרה, הקמה והתחלת עבודה ביום אחד. נסו להתעסק מעט עם הממשק ולהבין כיצד הוא פועל. הכניסה לעולם פיתוח אפליקציות משחקים קשה דיה ויש לעשות זאת צעד אחר צעד.

פיתוח אפליקציות משחקים ומיקור חוץ

חשוב לזכור שאין צורך להתמודד עם כל תהליכי הבנייה, העיצוב והפיתוח של האפליקציה לבד, במיוחד אם אתם מעט מאותגרים מבחינה טכנית. הרשת מונה שלל של מתכנתים שישמחו לפתח את האפליקציה שלכם בתשלום כמובן. כשפייסבוק הושקה, מפתחי תוכנה רבים נהרו ללמוד PHP (שפת תכנות) בשאיפה לפתח רשת חברתית משלהם. בין אם הם הצליחו לפתח את הרשת החברתית או לא, הרעיון הוא שהניע אותם ללמוד את השפה, לרכוש כלים חדשים ולהבין מה כרוך בפיתוח. בעולם פיתוח האפליקציות, מעורב הרבה קידוד וטכנולוגיה מתקדמת, אז זה בהחלט הגיוני לשכור את שירותיו של מתכנת פרילנסר או חברה לפיתוח אפליקציות כמו Dapps.co.il. עכשיו שיש לכם את תוכניות האפליקציה על הנייר, תצטרכו לפתח אותה באמצעות תבנית ב- SDK. יתכן שעשיתם שימוש בפוטושופ כחלק מתהליך העיצוב גם כן. עם SDK תוכלו למצוא שלל של תבניות מוכנות מהן תוכלו לבחור. שוב, המערכת מושפטת מאוד, אבל מדובר בתהליך למידה לכל דבר ואנו מקווים שתפענחו את אופן השימוש במשך ההתנסות.

iPhone-SDK

תכנות פוגש עיצוב

ברגע שהשלד מעוצב, החלק של התכנות נכנס לתמונה. שוב, תוכלו להוציא את עבודת הקידוד למתכנת חיצוני או לתכנת בעצמכם בעזרת Objective-C. חלק התכנות מסובך מעט ותאלצו ללמוד את שפת התכנות וכישורים אם אין בכם את הידע הדרוש. יתכן שהשלב הזה יהיה המכשול העיקרי שלכם, במיוחד במידה ומדובר באפליקצית משחק מורכבת לתכנות, לכן יהיה חכם להעביר את המלאכה לחברת פיתוח מקצועית. תצטרכו לבדוק את האפליקציה בסימולטור של אייפון ('iPhone Simulator') שמריץ גרסת הדמיה של האפליקציה על גבי המחשב. בשלב הזה, תחפשו את התקלות והבאגים שעלולים לשבש את תפקוד וחווית המשתמש של המשחק – תשתמשו בו בכל דרך אפשרית שלדעתכם ישתמש בו לקוח. כמו כן, ניתן אף לייצא את האפליקציה לטלפון החכם שלכם לצורך בדיקה ממשית בסביבת בדיקה מציאותית יותר. ברגע שתיקנתם את כל מה שיש לתקן, תצטרכו להוציא מעט מזומנים. ישנה עלות שנתית של דמי חבר בסך 99$ שאפל גובה על מנת שתוכלו לטעון את האפליקציה ל- iTunes. אחרי ששילמתם וטענתם, אחרים בקהילה יוכלו לבחון את האפליקציה ולראות אם הם נתקלים בבעיות בתפקודה. זכרו שרבים מחברי הקהילה הם "פריקים טכנולוגיים" ויותר מישמחו לבחון את היצירה שלכם. לאחר מכן, תצטרכו להגיש את האפליקציה לאישור ב- iTunes. תהליך האישור עלול לקחת מעט זמן, אז העזרו בסבלנות בזמן שהצוות משגיח על "הבייבי" שלכם. ברגע שהאפליקציה החדשה שלכם תופיע ב- iTunes, תהפכו לבעלים המאושרים של יצירתכם.

הקושי בפיתוח אפליקציות משחקים

חשוב לזכור שאפליקציית 'Angry Birds' היא לא האפליקציה הכי קשה לפיתוח בשוק, אבל היא טומנת בה חלק ניכר בפסיכולוגית המשחקים – היא בנויה על ניקוד, פתיחת שלבים ורמות, כך שעל מנת להתקדם במשחק ולנצח, על המשתמש לרכוש מיומנות וניסיון אם ברצונו להנות מהטבות גדולות יותר בהמשך. קפיטליזם קלאסי, נכון? תהליך הפיתוח לא הולך להיות זריז – הפירוט לעיל הוא תמצית של מה שנחוץ לכם במידה ותרצו לפתח אפליקציות משחקים בכוחות עצמכם עם עזרתם של מפתחים ומעצבי אפליקציות מקצועיים. אם אינכם חברה אלא אדם פרטי, אנו בצוות Dapps, ממליצים לעבור לפחות על חלק מתהליך הפיתוח בכוחות עצמכם – אם לא לצורכי פיתוח, לפחות לצורכי למידה והערכה של העבודה הרבה שכרוחה בפיתוח אפליקציות משחקים. כך, תוכלו ללמוד את השפה ולדעת מדוע פיתוח אפליקציה שואבת משאבים כה רבים במונחים של זמן וכסף. פיתוח אפליקציות משחקים | Analytics ליישומים לנייד | פיתוח למובייל | Objective-C | פיתוח תוכנה | מפתחי אפליקציותשימושיים | בניית אפליקציות | פיתוח אפליקציות | חברה לפיתוח אפליקציות המשך גלישה מהנה, צוות Dapps