פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

בניית אפליקציות

  שם

  ☎ טלפון

  ✉ אימייל

  *לא יעשה שימוש כלשהו בכתובת הדוא"ל או הטלפון

  ⇜ זקוקים לייעוץ? מעוניינים לפתח אפליקציית iOs / אנדרואיד ?

  ⇜ מלאו את הטופס וצוות המפתחים שלנו כבר יצור אתכם קשר בהקדם.

  מפתחי אפליקציות

  פיתוח אפליקציות אנדרואיד Native Ios

  בניית אפליקציות לניידים – מהי אפליקציה ואיך יוצרים כזו?

  בניית אפליקציות מתחילה בהבנת המושג. המושג אפליקציה מתאר קוד בינארי המשולב עם קבצי תוכן שונים (כגון:תמונות, צלילים וכו') ומיועד לטלפונים חכמים (Smart) וטאבלטים המשמשים היום כמעין מחשבים קטנים אך עוצמתיים. ההגדרה "אפליקציה" יכולה להתייחס למשחק, לספק גישה לתכנים שונים של חברה מסויימת, נגן-מדיה שינגן לנו את המוזיקה האהובה עלינו, שעון מעורר, פנס, אפליקציה מבוססת GPS שתעזור לנו למצוא את חברנו בפארק או בים, ועוד. תאמינו או לא, מדי יום "נולדות" בין 600 ל-800 אפליקציות המתחרות על תפוצה בין משתמשי הסמארטפונים ברחבי העולם. כיום' ישנן שתי פלטפורמות עיקריות לאפליקציות: האנדרואיד של Google וה iOS של אפל. iOS, למי שאינו יודע היא מערכת ההפעלה של ה-iPad, iPhone ואחיהם. פלטפורמות פופולריות פחות הן Windows Phone, BlackBerry  ו"סימביאן" של Nokia – ששלטה בעבר בתחום עד שסטיב ג'ובס המנוח ואפל הגיחו לעולם ויצרו מהפכה שלא תאמן.


  בניית אפליקציות לחברות

   

  אז איך מתחילים לבנות אפליקציה בכלל?

  השאלה הראשונה: עוד טרם בניית אפליקציות היא: "היכן להתחיל? האם לפתח אפליקציה עבור מערכת הפעלה אחת בלבד או שניים? מיותר לציין שפיתוח עבור 2 מערכות הפעלה מרחיב את אופציית ההורדה. חשוב לציין שיש גם את נושא ה- Hybrid Applications שמדבר על קטגורית אפליקציה מובייל בהן רוב התוכן מבוסס קוד  Html  כלומר, בעלת חזות זהה לזו של אתר אינטרנט. היתרון שבפיתוח אפליקציה כזו בוא שהיא מתאימה גם לאייפון וגם לאנדרואיד, עובדה שחוסכת זמן פיתוח רב. מצד שני כל הרעיון שבפיתוח אפליקציה לנייד הוא להעניק למשתמש חווית שימוש טובה ואיכותית יותר מה-Web ובכך אפליקציית Hybrid מפספסת במעט את הפרמטר הזה (כמובן שכל מקרה לגופו ויש חברות שיעדיפו פיתוח אפליקציית Hybrid).

  הפצת האפליקציה ב-iOS

  לאחר שהאפליקציה פותחה ונבדקה, הגיע הזמן לעבור לתהליך ההפצה. כשמדובר באפליקציה מבוססת ISO, התהליך עלול להפוך מעט ביורוקרטיה שכן על חברת "אפל" לאשר או לדחות את האפליקציה. מעטים המקרים בהם אפל לא מאשרת אפליקציה שפותחה ע"י חברה מקצועית לפיתוח אפליקציות, אבל במידה וכן, יאלצו מפתחי האפליקציה לעבור סבב של יישום ההערות מאפל והאפליקציה תשלח שוב לאישור, וחוזר חלילה עד לאישור סופי. הפיתוח נעשה בסביבת שפת הפיתוח JAVA וכיום SWIFT הוא Syntex שבא להיות חופף ל- Objectiv C המסורתית.

  בניית אפליקציות – איך מחליטים על תוכן?

  שלב זה למעשה מתמצת "מה תדע האפליקציה שלי לעשות?", אילו "פיצ’רים" היא תכלול? קיימו ישיבות ודיונים סביב ההחלטה על הפיצ'רים המינימליים שצריכים להיות באפליקציה הראשונה אותה תרצו לצאת לשוק. באופן כללי, המטרה היא להעניק ערך למשתמשים שלכם מצד אחד ועם זאת להגיע לזמן פיתוח מינימלי כדי לצאת כמה שיותר מוקדם לשוק. הכינו רשימה של פיצ’רים. גם אם הרשימה הראשונית תכלול מעל 10 פיצ’רים, נסו לצמצם אותה לרשימה שתכלול 5-6 פיצ’רים. סה"כ מדובר ביציאה ראשונית לשוק האפליקציות, שינויים תמיד ניתן לבצע על הדרך ועם הזמן.

  הפצת האפליקציה לאנדרואיד

  באנדרואיד המצב פשוט הרבה יותר. מעלים את האפליקציה לחנות הוירטואלית ותוך 24 שעות היא שם, כשלרוב היא עולה לאוויר תוך 3- 4 שעות בלבד. מאחר והשוק פתוח יותר, אין צורך בקבלת אישור (אלא אם כן נוהל זה השתנה מיום כתיבת מאמר זה). כמו כן, אפליקציות המותאמות אנדרואיד ניתנות להפצה בכל אתר שתחפצו ולא רק בחנות הוירטואלית של גוגל, אך צריך להיזהר מתופעה שאפשר להגדיר – "קניבליזם" (קרי הורדה של האפליקציה מאתר שאינו החנות של גוגל על חשבון הורדה מהחנות של גוגל), מאחר ובחנות של גוגל מוצגים מספר ההורדות של כל אפליקציה האינטרס הכללי הוא שיהיה זה מספר גבוה ככל הניתן לצורכי שיווק וקידום האפליקציה.