פיתוח אפליקציות

קבל הצעת מחיר➘

אפליקציות חינם

מדוע הצעת אפליקציות חינם עשויה להיות רווחית יותר מחיוב משתמשים? האם עתיד עולם האפליקציות מודל מבוסס פרסומות?

יתכן שמזה זמן רב שמעתם שהדרך הטובה ביותר להרוויח כסף מפיתוח אפליקציות תהיה להציע את הורדת האפליקציה בסכום אפסי עד חינם כשאת הרווחים תגרפו מפרסומות או שדרוגים לאחר הורדת האפליקציה על ידי משתמשים. השוק מראה סימנים שהטענה נכונה, ננסה ולהסביר מדוע.
ג'ון מנוגיאן הוא יזם ושותף בכיר בחברת 140 Proof העוסקת בעיקר בסקירות שוק השיווק והפרסום הדיגיטלים. לאחרונה, ציין ג'ון את תובנותיו בנוגע לעשיית כסף בתעשיית האפליקציות וציין: אפליקציות חינמיות עשויות להניב רווחים גבוהים יותר מאפליקציות להורדה בתשלום.
היתכן הדבר?
במאמר למגזין 'TechCrunch', מנוגיאן מצביע שאפליקציות תומכות פרסומות עשויות להביא לרווחים הגבוהים ביותר בטווח הרחוק. להלן הסיבה:
"ההוצאות על פרסום באפליקציות מכל הסוגים – הן אפליקציות מובייל והן אפליקציות למחשב – במגמת עלייה. רוב ניתוחי התעשייה מתמקדים על מדידת הוצאות באפליקציות לניידים בלבד, הודות ומרבית האפליקציות מפותחות עבור ענף הטלפונים החכמים והמובייל. הכנסות הפרסום בנייד גדלו בכמעט פי 1.5 ב- 2011. פייסבוק וגוגל היוו את רוב הצמיחה בשוק הפרסום הסלולרי ברחבי העולם בשנת 2013. במשולב, שתי החברות ראו גידול הכנסות נטו של 6.92 מיליארד דולר. עתיד המונטיזצית אפליקציות בבירור טמון במודל התמיכה בפרסום.
מחקר שנערך לאחרונה על ידי אוניברסיטת קיימברידג' (2012) מצא כי 73% מאפליקציות אנדרואיד משווקות להורדה בחינם, ומתוכן, 80% מסתמכות על מודעות פרסום כמודל העסקי העיקרי שלהן. כמו כן, החוקרים טוענים כי אפליקציות חינם הן גם פופולריות בהרבה במונחי הורדות. 20% בלבד מהאפליקציות שבתשלום מורדות למעלה מ- 100 פעמים ורק 0.2% מהן מורדות למעלה מ- 10,000 פעמים. מנגד, 20% מאפליקציות חינמיות זוכות ללמעלה מ- 100,000 הורדות ואף יותר."
ניסיון לסחוט תשלום ממשתמשי iOS ואנדרואיד הוא משימה לא פשוטה. מצד שני, מפרסמים למיניהם מוכנים יותר לשלם למפתחים מאשר משתמשים. בדיוק כמו מפתחים, מפרסמים צריכים לשווק את מוצריהם.
פרסום יכול להיות הדרך הבטוחה לבניית אפליקציות שמניבות הכנסות ברות קיימא, במיוחד בהתחשב ברצון להרוויח רק כמה אלפי דולרים. הערכות שונות מצביעות על סך הכנסות שמושגות על ידי מכירת אפליקציות להיות בין 4,000$ – 8,000$.
כל מי שהיה בעסקי התוכנה בשני העשורים האחרונים יכול להעיד שאין דבר כזה פשוט כמו כתיבת קוד ולצפות להכנסות לזרום, בהתבסס על אלגנטיות וגדולתו בלבד. הנגשת התוכנה למשתמשים דורשת לא מעט שיווק וזיעה – ראשית, ליידע אותם בדבר קיומה, ואז להסביר להם מדוע הקוד שלך טוב יותר מכל קוד אחר שמסתובב בשוק. לבסוף, אתה נדרש להרגיע אותם שתישאר בסביבה לעזור להם בתהליכי הורדה, התקנה ושירות תמיכה.
בין אם מדובר במכירת תוכנה למשתמש אחד בכל פעם, או מכירתה למפרסמים, שיווק הוא המפתח למודל העסקי. וכמו שמומחים רבים טוענים, מחזור ההכנסות יכול להתקצר משמעותית בניסיונות שכנוע מפרסמים לבצע כמה תשלומים גדולים יותר לתמוך באפליקציה החינמית, לעומת ניסיון לשכנע 10,000 משתמשים להעביר לידך את מספר כרטיס האשראי שלהם. היופי שבדבר הוא שמפתחי אפליקציות יכולים עדיין לשמור על גרסה מתשלום במקביל לאפליקציה חינם.
המשך גלישה נעימה, Dapps – חברה לפיתוח אפליקציות